klaps5 czerwca wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w teatrzyku zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. W trakcie występów dzieci przeniosły się do zwariowanego lasu, gdzie zwierzaki opowiedziały im kilka ciekawych historii, a każda z nich kończyła się pouczającym morałem. Głównym konferansjerem w spektaklu był sympatyczny i mądry Kruk Karol. Obok niego wystąpili także miś, zając, pszczółka i inne leśne owady oraz cała rodzinka wiewiórek.

Obok dwójki aktorów, w spektaklu wykorzystane zostały także pacynki. Przedszkolaki nie tylko nauczyły się zasad postępowania w różnych życiowych sytuacjach i mogły pośmiać się z zabawnych gagów, ale również miały okazję posłuchać leśnej gitarowej ballady o tolerancji i przyjaźni.

Cały spektakl stworzony był z trzech zabawnych skeczy-etiud, opisujących inny istotny problem. Przez zabawę z dziećmi aktorzy uczyli ważnych leśnych prawd, które jak się okazuje są bardzo uniwersalne i obowiązują także w ludzkim świecie. W spektaklu duży nacisk położono na stosunek do innych, tolerancję, wartość przyjaźni oraz posiadania własnych pasji.

Oprócz zaproszenia na teatrzyk dzieci otrzymały upominki w postaci wafelka oraz lizaka. Za zaproszenie bardzo dziękujemy.

Tekst - Paulina Matuszczak