Pasowanie na czytelnika
W tym tygodniu nasze sześciolatki z grupy Zajączki udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wągrowcu. Miało tam miejsce bardzo ważne wydarzenie, a mianowicie „Pasowanie na czytelnika”. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, po czym każdy otrzymał kartę biblioteczną. Przemiłe panie oprowadziły dzieci po bibliotece i wytłumaczyły zasady wypożyczania książek. Zajączki będą brały udział w całorocznym cyklu spotkań „PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE”. Krzewienie czytelnictwa od najmłodszych lat jest niezwykle ważne, gdyż nawet przedszkolaki wiedzą, że KSIĄŻKA TO SKARBNICA WIEDZY.
Konkurs plastyczny
Z okazji EUROPEJSKIEGO DNIA BEZ SAMOCHODU Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami w Wągrowcu zorganizował konkurs plastyczny dla wszystkich przedszkolaków z naszego miasta. Dzieci miały do wyboru dwa tematy: „Oszczędzaj energię” lub „Dzień bez samochodu”.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że III miejsce w tymże konkursie zajęła Amelka z grupy „Zajączków”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wycieczka na farmę dyń „Dyniowato”

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Europejski Dzień Bez Samochodu
„Dziś dwa kółka zamiast czterech
Zostaw auto – weź rowerek
Niech się Ziemia dziś dotleni
Pospaceruj wśród zieleni
Dzisiaj Dzień bez samochodu
Mniej jest spalin, mniej jest smogu
Jeśli auto pozostawisz
To kondycję swą poprawisz
Otoczenie odświeżone
Wdzięczne będzie właśnie Tobie
Że wybrałeś dziś do drogi
Rower, tramwaj albo nogi”
Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele na całym świecie organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
Dzieci z grupy zajączki, jeżyki, krasnoludki i żabki miały przyjemność celebrować to święto. Pomysł obchodzenia tego dnia ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. Dzieci miały możliwość zabawy z chustą animacyjną, grały w kropkowe dobble oraz tańczyły poszukując kropek. Kształtowały swoją wyobraźnię i bawiły się w skojarzenia, zgadując co może oznaczać dany kolor kropki.
30 finał akcji Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata
Toczy się w szkole ważna debata,
jak ma wyglądać sprzątanie świata?
Ile potrzeba rąk i rękawic,
by świat od sterty śmieci wybawić?
Pożegnanie przedszkola

Festyn - zakończenie roku

Przedstawienie rodziców z okazji Dnia Dziecka

Alpakolandia

Hotel Pietrak

Wizyta w piekarni
W czerwcu, na zaproszenie cioci Michalinki dzieci z grupy Biedronek odwiedziły Piekarnię MAGDZIARZ w Wągrowcu. Przedszkolaki poznały etapy powstawania chleba dowiedziały się z jakich produktów powstaje chleb żytni oraz z czego robi się ich ulubione bułeczki mleczne. Po wyrobieniu ciasta w specjalnych mieszadłach zobaczyły jak ciasto na chleb jest ważone i porcjowane a następnie trafia do rozrostowni gdzie garuje. Dzieci mogły również spróbować swych sił w wyrabianiu ciasta i tworzeniu z niego mlecznych warkoczy, chałek, rogalików i bułeczek. Czas umilił im słodki poczęstunek w postaci pączusiów. Następnie gdy chleb już urósł przedszkolaki mogły ponacinać bochenki tworząc na nich przeróżne wzory.
Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2
Niedawno nasze Przedszkole odwiedziły uczennice i uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. ppłk. Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu. Młodzież, która uczęszcza do klasy pedagogicznej przyszła sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Musimy przyznać, że poszło im naprawdę dobrze! Zabawy ruchowe, tańce, zawody sportowe, malowanie, lepienie z masy solnej czy różnego rodzaju prace plastyczne, to aktywności które uczniowie zaproponowali naszym przedszkolakom. Dzieci nie nudziły się ani chwili Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy w przyszłym roku!
Festyn z okazji Dnia Dziecka

Z wizytą u Wójta

Dzień Rodziny

Straż Pożarna

Szkółka Goool

Higieniczny plan dnia
Dzieci z grupy Biedronek , Pszczółek i Zajączków wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Powiatową Stacje Sanitarno Epidemiologiczną w Wągrowcu pt. "Higieniczny Plan Dnia". Przedszkolaki wykonały kolaże prezentujące zdrowe nawyki, które wpływają na nasze dobre samopoczucie i wzmacniają naszą odporność a także takie, które pozwalają nam dbać o otaczającą przyrodę. Wyróżnienie w powyższym konkursie zdobyły dzieci z grupy Biedronek, które otrzymały dyplom oraz grę terenową do wykorzystania na świeżym powietrzu. Pozostałe Przedszkolaki na zachętę, by nie poddawać się i próbować swoich sił w innych konkursach otrzymały dyplomy. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków.
Powiatowy Festiwal Piosenki

Wizyta w szkole muzycznej
Najstarsze przedszkolaki odwiedziły Szkołę Muzyczną w Wagrowcu. Dzieci miały przyjemność poznać instrumenty takie jak wiolonczela, ukulele, akordeon, skrzypce, fortepian oraz dzwonki, które zaprezentowali im i opowiedzieli o nich grajacy na nich muzycy. Przedszkolaki mogły również spróbować swoich sił na scenie podczas wykonywania ich ulubionych utworów. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.
Spotkanie u zajączków
Bardzo ciekawe spotkanie miało miejsce w czwartek, 18 maja w grupie „Zajączki”. W ramach udziału akcji Cała Polska czyta dzieciom grupę Zajączków odwiedził – na zaproszenie wychowawcy - Kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego dr Roman Pawłowski. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się co to znaczy, gdy „coś chodzi komuś po głowie”, „suszyć zęby”, „zjeść żabę” czy „wyrzucać pieniądze w błoto” A wszystko to dzięki fantastycznej książce Grzegorza Kasdepke „Powrót Bartusia czyli co to znaczy…”. Pan dr Pawłowski zwrócił szczególną uwagę na to, co nam daje umiejętność czytania, dlaczego warto czytać i dlaczego warto uczyć się czytania.
Marsz Godności

W tym dniu wszystkie nasze serca miały kolor pomarańczowy





Wizyta w księgarni

Najmłodsze przedszkolaki wysłuchały zaś ciekawej historyjki o przygodach krowy Matyldy z książki "Krowa Matylda się nudzi" autorstwa Alexandra Steffensmeiera. Na koniec wszyscy razem zaśpiewali piosenkę " Stary Donald farmę miał".
Wycieczka do teatru

Sprzątamy dla Polski

Międzynarodowy Dzień Tańca

Wizyta w zakładzie optycznym

Bajki o zdrowiu
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia uczniowie z klasy 3a i 2b SP4 pod okiem swoich Pań Wychowawczyń przygotowali występ pt. "Bajki o zdrowiu". Wcielając się w postacie z bajek uczniowie przedstawili zasady dbania o zdrowie, a mianowicie konieczność ruchu, codziennego pobytu na świeżym powietrzu, higieny jamy ustnej oraz całego ciała a także zdrowego odżywiania.
Na przedszkolaki czekała niespodzianka, każdy z nich otrzymał jabłko z wklejonymi w środku zasadami dbania o zdrowie. Komiczny i przyjazny dla dzieci sposób przekazania treści spotkał się z wielkim zainteresowaniem i aplauzem publiczności. Za zaproszenie bardzo dziękujemy.
Lekcja muzealna
Grupa Biedronek oraz Wiewiórek gościła dzisiaj Panią Wiesię z Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, która przygotowała dla dzieci lekcję muzealną pt. "Strój Pałucki". Na tej lekcji dzieci dowiedziały się, że region w którym mieszkamy nazywa się Pałukami, a jego mieszkanki to pałuczanki a mieszkanie to pałuczanie. Poznały także elementy stroju pałuckiego w tym strój damski składający się z białej koszuli z specjalnym kołnierzem nazywanym kryzą, czarną kamizelką ozdobioną czerwoną aksamitką, fartuszkiem pod którym kryła się spódnica nazywana dyrdokiem, druga spódnica nazywana piekielnicą oraz ostatnia warstwa czyli podspódnik.
Wielkanoc w Przedszkolu

Przedstwienie wielkanocne

Akcja charytatywna

Bajeczni adwokaci

Promocja książki połączona jest z akcją czytania książeczki dzieciom w przedszkolach oraz w młodszych klasach szkół podstawowych pod hasłem "Bajeczni Adwokaci". Przed Misiem Adwokatem stoi ważne zadanie jakim jest przybliżenie najmłodszym zawodu adwokata.Z bajki najmłodsi czytelnicy dowiedzą się, jakimi sprawami adwokaci zajmują się na co dzień, jak wygląda ich praca i gdzie ją wykonują.
Światowy Dzień Autyzmu

Wielkanocne warsztaty

Młodsze dzieci wykonały przepiękne świąteczne zawieszki, starsze natomiast stworzyły ekologiczne kieliszki do jajek. Zajęcia przyniosły dużo radości wszystkim naszym przedszkolakom, a wykonane prace były bardzo kreatywne.
Powitanie wiosny.

Przedszkolaki opowiedziały historię Latawca, który niesiony podmuchami Wiatru lata nad łąką i budzi z zimowego snu kolejnych bohaterów. Najpierw spotyka Drzewa, na których pojawiły się już nowe pąki i liście. Frunąc dalej widzi pierwsze wiosenne kwiaty: Przebiśniegi i Krokusy. Razem z Wiatrem ogromnie się cieszą, bo to oznacza, że Wiosna jest już bardzo blisko. Ze snu zimowego budzi się Jeż, a Zając poczuwszy pierwsze, cieplutkie promienie Słońca postanowił pohasać po łące. Wraz z nim pojawiły się Skowronek, Dzięcioł i Bocian, które oświadczyły, że Wiosna jest już bardzo blisko.
Dzień Kobiet

I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości. Dla mamy, Pani, dla dziewczynek.
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek -To jest od chłopców upominek".
8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet, tego dnia chłopcy z naszego przedszkola postarali się, by ich koleżanki poczuły się wyjątkowo z okazji ich święta. We wszystkich grupach panowała wesoła atmosfera. Chłopcy złożyli uroczyste życzenia, wręczali piękne laurki, a także przygotowane przez Radę Rodziców prezenty i słodkie kwiatki-lizaki.
Kulturka "Bas, piano i soprano."

zadaniem.
Behawiorysta
W minionym tygodniu w ramach cyklu „Ciekawi ludzie, ciekawe zawody”, do Lisków przyszli szczególni goście. Była to pani Martyna Kudak, która jest psią behawiorystką oraz jej ukochany psiak Chudy. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się o tym, jak należy się troszczyć o psiego przyjaciela. Przekonały się, że pies to nie zabawka, tylko czująca istota, która wymaga troski, miłości i zaopiekowania. Pani Martyna powiedziała dzieciom jak zachować się w sytuacji, gdyby zostały zaatakowane przez psa, ale ostrzegła też przedszkolaki, że nie wolno bez pytania podchodzić do obcych psów. Każde dziecko miało okazję podejść do Chudego i go pogłaskać, ale wcześniej musiało zapytać właścicielki, czy może to zrobić. Chudy miał okazję popisać się kilkoma sztuczkami, za które otrzymał od dzieci przysmaczki. Liski bardzo dziękują pani Martynie i Chudemu za tę pouczającą i pełną radości wizytę.
Dzień Dinozaura
Wszystkie dzieci kochają dinozaury, które mają swoje święto 26 lutego. U Lisków nie zabrakło zabaw i gier z dinozaurami w roli głównej. Najpierw dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą na temat tych zwierząt i rozpoznawały je na obrazkach. Świetną zabawą okazało się dopasowywanie konkretnych dinozaurów do ich cieni, a następnie układanie pociętych fragmentów obrazków w całość. Jednak największą atrakcją okazała się wizyta dinozaura w sali Lisków. Na twarzach dzieci najpierw można było dostrzec ogromne zdziwienie, a następnie wielką radość. Każdy mógł się przywitać i zrobić sobie zdjęcie. Następnie były tańce i wspólne zabawy. Jednak przyszedł moment, gdy trzeba było pożegnać tego wyjątkowego gościa. Wtedy przedszkolaki przeniosły się do czasów, kiedy żyły te ogromne zwierzęta i wspólnie z darów przyrody oraz produktów spożywczych stworzyły krainę dinozaurów. Była to świetna zabawa sensoryczna. Na koniec dzieci wcieliły się w rolę paleontologów i ruszyły na poszukiwanie szkieletów dinozaurów.
Ukulele
Któż z nas nie zna klasyki z utworów granych na ukulele „Somewhere Over The Rainbow”, niezapomnianego Israela „IZ” Kamakawiwo’ole. To właśnie ukulele były bohaterami kolejnego muzycznego spotkania u Zajączków. A to za sprawą Pani Pauliny, mamy Ani, która odwiedziła Zajączki z gitarą i dwoma ukulele. Dzieci nie tylko miały okazję poznać zasady gry na tych instrumentach, ale też wspólnie pośpiewać i pobawić się przy utworach granych przez Panią Paulinę. Były nawet zabawy matematyczno-muzyczne przygotowane przez naszego Gościa. A nie ma chyba takiego utworu z bajek dla dzieci, którego mama Ani nie potrafiłaby zagrać i zaśpiewać! Bardzo dziękujemy za takie fantastyczne zajęcia, dziękujemy za trud i poświęcony czas. I oczywiście Zajączki zapraszają ponownie.
Wizyta hokeisty

Eksperymenty
W tym tygodniu Zajączki wzbogacały swoje wiadomości na temat bogactw naturalnych. Dzieci dowiadywały się o wszystkich skarbach, jakie daje nam nasza Ziemia, ale też uczyły się jak o Ziemię dbać. Na dzisiejszych zajęciach Zajączki eksperymentowały próbując pozyskać sól ze słonej wody. Udało się pozyskać piękne i duże kryształy soli.
Teatr cieni

Zadaniem dzieci było odgadnąć, cóż to za zwierzę ukryło się po drugiej stronie ekranu. Wcześniej jednak „Liski” poznały historię teatru cieni oraz z pomocą nauczycielki przygotowały rekwizyty do przedstawienia. Było to nowe, bardzo ciekawe doświadczenie dla dzieci. Zabawa w teatr trwała cały dzień, a wiedza o zwierzętach egzotycznych pozostanie z przedszkolakami na całe życie.
Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek przyniosła ich dwa wielkie kartony. Pączki były z czekoladą i z dżemem, a dzieciom trudno było się zdecydować które lepsze, więc próbowały i takie i takie. Zorganizowaliśmy konkurs na to, komu uda się zjeść pączka bez oblizywania się. Niestety, nikomu to się nie udało
Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału i w tym dniu, wg tradycji, dozwolone jest objadanie się. Pączki były znane już w starożytnym Rzymie, choć początkowo nie występowały w wersji „na słodko”. Początkowo w Polsce pączek to było nadziewane słoniną ciasto, które spożywano przy zapustach. Kształt okrągły paczek zyskał dopiero w XVIII, gdy do ciasta zaczęto dodawać drożdży, przez co stało się ono jeszcze bardziej puszyste.
Warsztaty w Pizzeri

Walentynki
to

Muzyczne spotkanie

Ten instrument perkusyjny jest również znany jako „Devil Drum”, ponieważ był tradycyjnie wykonany z pustych drzew zwanych Dimba, znanych również jako „Devil Wood”.
Kulturka "Nie wolno, czy nie szybko?"

Dzień Babci i Dziadka

Balik karnawałowy

Wigilia i Jasełka

Jak mówi pastorałka:
Świąteczne spotkanie z Rodzicami




Pierniczki
Pyszne, aromatyczne i przepiękne - takie właśnie były pierniczki wykonane przez naszych przedszkolaków - tych młodszych
i tych starszych
Trzeba przyznać, że w pieczeniu pierniczków wszystkie grupy są już ekspertami!
Świąteczne warsztaty w Kinie
z

Świąteczna Kraina
20 grudnia grupa "Zajaczków" wybrała się na wycieczkę do Świątecznej Krainy. Na miejscu na dzieci czekała Sala Zabaw, gdzie na dmuchanym placu mogły wyszaleć się i wyskakać. Była też Komnata tradycji. Aby do niej dostać się trzeba było przejść labirynt, co nie było zbyt łatwe. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których wykonały świąteczne pudełko na skarby, w którym umieściły pachnącą ozdobę, aby - po powrocie do domu - wprowadzić świąteczny nastrój. Elfiki wprowadziły dzieci do pokoju Świętego Mikołaja, w którym to pozbywały się małych grzeszków i z uwagą słuchały jego opowieści. Otrzymały certyfikat pobytu z tego wyjątkowego, magicznego miejsca.
Dlaczego co roku ubiramy choinkę
16.12 grupy Pszczółek i Zajączków udały się do Miejskiej Biblioteki na cykliczne spotkanie w ramach akcji "Przedszkolaki w bibliotece". Tematem spotkania były tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną pt. "Dlaczego co roku ubieramy choinkę?" Przedszkolaki dowiedziały się między innymi jak wyglądała choinka dawniej a jak dziś, dlaczego pod obrus wkładamy sianko oraz jakie znaczenie mają kolory dekoracji na drzewku.
Poczytaj mi proszę

Szlachetna Paczka

To przede wszystkim dzięki Wam drodzy rodzice udało się zebrać i zakupić wszystkie potrzeby wybranej przez nas rodziny. Bardzo dziękujemy za produkty spożywcze i chemiczne, jakie dostarczyli Państwo do przedszkola. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ubrania, kosmetyki, perfumy i wiele innych rzeczy, których nie było na liście potrzeb.
Ogromne podziękowania dla wszystkich dzieci i Pań wychowawczyń za piękne prace świąteczne, które później można było zakupić na kiermaszu.
Udało się uzbierać 2252,34. Za tę kwotę kupiliśmy zamrażarkę, trzy pary butów, laczki domowe, męską kurtkę oraz świeżą żywność.
Mikołajki MKS Nielba Wągrowiec


Z tej okazji żółto-czarna brygada Świętych Mikołajów odwiedziła nasze przedszkole. Spotkanie było wyjątkowe.
Podczas wizyty zawodnicy Nielba Wągrowiec porozmawiali z przedszkolakami z grupy Wiewiórek o nadchodzących świętach i o piłce ręcznej.
Mikołajki

Andrzejki

Cienie tu i cienie tam –
Pasowanie na przedszkolaka

Poznajemy zawody

Niedawno w ramach doradztwa zawodowego grupę Pszczółek odwiedziła mama Rysia. Podczas tego spotkania dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą krawcowej. Przedszkolaki rozmawiały o zawodzie krawcowej. Poznały wiele wyrazów określających akcesoria krawieckie, takie jak: naparstek, szpulka nici, miarka krawiecka, nożyce krawieckie, oglądały różne dodatki krawieckie: guziki, szpilki. Dzieci mówiły także o zasadach bezpieczeństwa, które powinny towarzyszyć krawcowej podczas pracy (ostrożność w obchodzeniu się igłą, używanie naparstka, aby zabezpieczyć palec przed ukłuciem).
Wizyta pszczelarzy

Fabryka bombek
W listopadzie grupa Biedronek, Wiewiórek i Pszczółek udała się ma wycieczkę do Fabryki Bombek w Gnieźnie.
Dzieci w czasie wycieczki poznały etapy wytwarzania szklanych bombek zaczynając od rozgrzania szklanej pałeczki, poprzez jej nadmuchanie i włożenie do specjalnej formy. Następnie zobaczyliśmy jak przy użyciu specjalnego płynu i gorącej wody bombka zmienia kolor na srebrny. Udaliśmy się rownież do pomieszczenia, w którym bombki się suszą nabierając różnych kolorów. Po osuszeniu bombki są ręcznie ozdabiane w przeróżne i piękne wzory. Takie bombki można zakupić w sklepiku przylegającym do fabryki.
Przedszkolaki własnoręcznie ozdobiły przygotowane dla nich bombki przekonując się, że to trudna i precyzyjna praca. Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca a nasi milusińscy wrócili z niej bardzo zadowoleni.
"O, Choinko!"

Przedszkole Promujące Zdrowie

Dnia 24 listopada 2022r. w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu odbyło się uroczyste podsumowanie naszych trzyletnich działań związanych z promowaniem zdrowego stylu życia. W wizycie studyjnej uczestniczyli zaproszeni goście: Pan Jarosław Berendt – Burmistrz Miasta Wągrowca, Pani Lidia Popielarz-Kozłowska – Wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Delegatura w Pile, Pan Roman Pawłowski – Kierownik Wydziału Oświaty w Wągrowcu, Pani Marlena Pawłowska – Kierownik Centrum Usług Wspólnych w Wągrowcu, Pani Dagmara Kłosowicz – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wągrowcu, Pani Ina Łapacz – Główny specjalista do spraw systemu jakości Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wągrowcu oraz Prezydium Rady Rodziców naszego Przedszkola.
Dzień Pluszowego Misia

Sensoryczna matematyka

W Urzędzie Pracy

Przedszkolaki odwiedziły gabinety urzędników w tym gabinet dyrektora oraz przyległy do niego sekretariat, a także gabinet księgowych. Poznały przybory potrzebne do prac biurowych i mogły pobawić się różnymi pieczątkami. Na końcu w sali konferencyjnej obejrzały bajkę.
Wizyta w urzędzie bardzo im się podobała. Dziękujemy za zaproszenie.
U weterynarza

Dzieci mogły na własnych ciałach zobaczyć jak prześwietla się ścięgna i stawy za pomocą nowoczesnej aparatury. Pan Roman niezwykle ciekawie opowiadał o różnych gatunkach zwierząt i o ciekawostkach z ich życia. Nie trudno zgadnąć, że od dziś każdy z Zajączków chce zostać weterynarzem!
Panu Romkowi i Panu Tomkowi dziękujemy za to niezwykłe spotkanie, a mamie Ksawerego – pani Marcie dziękujemy za zorganizowanie tej wycieczki.
Stara Klasa

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem przyglądały się jak kiedyś wyglądała szkolna sala lekcyjna. Dzieci wysłuchały opowieści z książki pt. "Kto ty jesteś" Joanny Olech, przeglądały atlasy przyrodnicze o zwierzętach żyjących w lesie oraz wysłuchały opowieści z wykorzystaniem teatru kamishibai pt. ”Jesienny bal w lesie”.
Na koniec spotkania wykonały z makulatury prace plastyczne z okazji Dnia Jeża.Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie i miłą atmosferę.
Wycieczka do Urzędu Skarbowego

Przedszkolaki poznały nowe dla nich słowo podatek i już wiedzą na co przeznaczone są podatki, które wszyscy płacimy. Następnie odwiedziły biuro naczelnika oraz wicenaczelnika gdzie czekał na nie słodki poczęstunek i obrotowy fotel - największa atrakcja.
Pani wicenaczelnik oprowadziła nas również po urzędzie pokazując między innymi biura, w których pracują rodzice niektórych z naszych wychowanków. Na koniec na dzieci czekała niespodzianka - otrzymały one przeróżne gadżety.
#SzkołaDoHymnu

W akcję zaangażowało się ponad 1 mln 700 tys. uczniów oraz 156 tys. nauczycieli. W ramach podziękowania otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.
Dzień Postaci z Bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Dzieci z grupy "Jeżyki" wysłuchały uważnie bajkę "Wilk i siedem koźlątek" K. Najman, z której dowiedziały się, że zawsze należy słuchać rodziców, nigdy nie można otwierać drzwi pod ich nieobecność oraz informować obcych, kiedy wrócą mama i tata. Dzieci wspólnie uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce i w różnego typu zadaniach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Uczyły się "Piosenki o bajkach".