Na początku listopada w związku z realizowanym tematem odwiedził starszaków fotograf tata Adasia. Na początku dzieci filmwysłuchały utwór "Zwierzaki dzieciaki" z książki pt. Mądrości z natury - Michała Zawadki, czyli bajki o miłości, szacunku, przyjaźni, tolerancji i cudach natury. Przeczytany przez Pana Roberta.

Fotograf podczas spotkania przedstawił różne aparaty fotograficzne na przestrzeni minionych lat. Omówił wykonywanie zdjęć przy wykorzystaniu filmu fotograficznego - gdzie ilość zdjęć była ograniczona, lub przy udziale karty pamięci gdzie zdjęć można wykonać bardzo dużo. Zwrócił też uwagę dzieci na rodzaj zdjęć i uczulił wszystkich, aby wywoływać zdjęcia i umieszczać w albumie lub w postaci fotoksiążki. Zdjęcia pozostawione w telefonie mogą ulec zniszczeniu podczas zalania, upadku , nadepnięciu itp., a wywołane zdjęcia tak szybko w albumie się nie zniszczą.

Dzieci dowiedziały się co to statyw i obiektyw, lampa błyskowa, używana tylko wtedy kiedy jest ciemno w pomieszczeniu. Przedszkolaki poznały też kamerkę sportową, wodoodporną do wykonywania zdjęć i filmików pod wodą. A w powietrzu do wykonywania zdjęć zapoznały się z dronem. Każdy dron ma swój numer i aby go obsługiwać należy mieć zdany egzamin z prawa lotniczego. Na koniec przedszkolaki miały zrobione zdjęcie wykonane dronem.

Starszakom na długo w pamięci pozostanie spotkanie z Panem Robertem.

Serdecznie dziękujemy!
 
 Tekst - Wiesława Jabłkowska