Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nasze Przedszkole odwiedzili animatorzy z grupy Bit. W tym dniu na piernikidzieci czekały liczne atrakcje. Najpierw przedszkolaki wysłuchały ciekawych informacji na temat mydła. Następnie za pomocą zmysłów poznały liczne przyprawy takie jak: anyż, goździki, ziarna kawy i płatki suszonych kwiatów, którymi wypełniły foremki.

Gdy dzieci bawiły się w rytm świątecznych piosenek jedna z Pań Animatorek zalała przygotowane foremki rozpuszczoną gliceryną i pozostawiła je do wystygnięcia. Na tym atrakcje się jednak nie skończyły, następnym punktem programu było zamykanie dzieci
w bańce mydlanej. Zabawa ta wywołała wiele uśmiechu, niepohamowanej radości i ekscytacji.

W ramach zajęć, przedszkolaki spotkały się również z nietypowy gościem - a mianowicie Panem Piernikiem. Został on bardzo mile przyjęty, a w zaproponowanych przez niego zabawach dzieci mogły się wyszaleć pożytkując w ten sposób nadmiar swojej energii. Na zakończenie każde dziecko otrzymało przygotowane własnoręcznie mydełko. Naszym milusińskim atrakcje bardzo się podobały, z zajęć wyszli zadowoleni i uśmiechnięci.

Serdecznie dziękujemy!

Tekst - Paulina Matuszczak