„Wigilijny Wieczór...”  christmas song

Wigilijny Wieczór, opłatek na stole,
Zapach potraw wśród płonących świec,
Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym
Niesie ziemi swą niebiańską pieśń.

Bóg Miłością dusze rozświetla
I opłatek błogosławi biały,
Wlewa pokój w nasze smutne serca
Narodzony dzisiaj Jezus mały.

Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.
(E. Waśniowska)


Okres Świąt Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W naszym przedszkolu uroczysta Wigilia, miała swój czas w środę 22 grudnia 2021.

Po raz kolejny w murach naszego przedszkola odbyła się tradycyjna Wigilia. Każda grupa we własnym gronie podzieliła się opłatkiem składając sobie życzenia, odśpiewała kolędy a następnie zasiadła do pięknie ustrojonego wigilijnego stołu. W tym ważnym dniu nie zabrakło również najbardziej oczekiwanego przez dzieci gościa. Gwiazdor przybył do przedszkolaków z workami pełnymi prezentów, a w zamian za to dzieci przygotowały dla niego piosenkę. Starania najmłodszych zostały nagrodzone i dzieci ucieszyły się z otrzymanych upominków. Podniosłe chwile takie jak Wigilia nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym milusińskim oraz ich Rodzicom zdrowia, spokoju, rodzinnej atmosfery oraz jak najszybszego powrotu do normalności.

Tekst - Marta Duszejko