W piątek 4 marca Pszczółki i Krasnoludki - nasze najstarsze dzieci, wybrały się na Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 2 rekrutacja im. Cystersów Wągrowieckich SP2 Wągrowiec. Uczniowie Samorządu oraz Wolontariatu odkrywali tajemnice Szkoły przed przyszłymi uczniami. Dziękujemy za opiekę i zaangażowanie podczas zwiedzania szkoły oraz specjalnie przygotowanych zajęć.
 
Dzieci zostały zaproszone do Biblioteki gdzie wysłuchały wiersza „Na straganie”, rozwiązywały zagadki i obejrzały liczne książki dla dzieci. Dużo ekscytacji wywołały zajęcia chemiczne - doświadczenia i eksperymenty, np. samopompujący się balon, kolorowa probówka, wulkan, tęczowe obrazy na mleku czy bańka w bańce. Pani Justyna przygotowała praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, a pod czujnym okiem Pani Ani mogliśmy się przenieść w ulubiony przez dzieci świat i spróbować swoich możliwości plastycznych!
Spacerując po szkolnych korytarzach dzieci mogły wkroczyć do nowego świata, pełnego niezapomnianych wrażeń i nowych wyzwań, które czekają na nich już niebawem!

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i niezapomniane chwile! Serdecznie dziękujemy Kadrze Pedagogicznej oraz Uczniom Samorządu i Wolontariatu, którzy pokazali nam swoją szkołę i poświęcili nam swój cenny czas!
 
Tekst: Marta Duszejko