"SOS - to Ziemia woła ludzi
Jutro tlen już trudniej będzie zbudzić dwa swiaty
SOS - ratujmy siebie sami
SOS - do siebie wysyłamy"
Majka Jeżowska "Moja planeta"

To słowa popularnej piosenki z repertuaru dziecięcego, które wybrzmiewały w naszym przedszkolu w ubiegłym piątek, 22 kwietnia bowiem obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to zostało ustanowione by promować ochronę przyrody i ideę dbania o środowisko naturalne oraz życia w harmonii z naturą i Ziemią. Tego dnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola chwyciły za rękawiczki oraz worki i wraz z nauczycielkami sprzątały najbliższą okolicę. Młodsze dzieci udały się do pobliskiego parku 600 - lecia, starsze natomiast posprzątały śmieci znalezione w lesie. Niestety, większość zabranych worków została zapełniona.


Mamy nadzieję, że z roku na rok zebranych śmieci będzie coraz mniej, bo jak mówią dalsze słowa piosenki "Tak to prawda Ziemia była cierpliwa Ale teraz musi Teraz musi być żywa"
Dbajmy wspólnie o naszą piękną zieloną planetę!

Tekst: Magdalena Kubiak-Protasowska