Dzieci 6-letnie z grupy Pszczółki pojechały z wycieczką do zakładu Serpol Cosmetics w Mieścisku na zaproszenie taty laboMartynki, który jest tam dyrektorem generalnym. Na początku pobytu w Firmie Serpol, po powitaniu przez tatę Martynki i krótkim wprowadzeniu co produkuje się w zakładzie przedszkolaki obejrzały film w celu poznania cyklu produkcyjnego mydła. Następnie Pani Agnieszka zadawała pytania dzieciom dotyczące obejrzanego filmu przypominając jak i z czego powstaje mydło. Następnie każdy przedszkolak mógł zrobić swoje mydło z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i przy niewielkim wsparciu dorosłych.
Dzieci z grupy Pszczółki w zakładzie z wielkim zainteresowaniem obserwowały z góry przez okno zautomatyzowany cykl produkcyjny mydła. Potem zabawiły się w zorganizowaną taśmę produkcyjną mydła z uwzględnieniem czynności nalewania płynu-wody do butelek i zakręcania ich, dalej naklejania etykietek na butelki oraz pakowania butelek w kartonie. Chętne dzieci mogły też nadmuchać podobnie jak balony czyste opakowania do mydła i się nimi pobawić. Na koniec każdy uczestnik wycieczki dostał w prezencie torebkę że środkami do mycia ciała, oraz otrzymał propozycję udziału w konkursie plastycznym na najładniejszy projekt wzoru mydła.
Bardzo dziękujemy tacie Martynki i całemu zarządowi firmy Serpol za możliwość pobytu w zakładzie produkcyjnym. Na pewno przedszkolakom wrażenia z pobytu w zakładzie na długo pozostaną w pamięci.

Konkurs organizowany przez Serpol Cosemetics na najładniejszy projekt mydełka rozstrzygnięty. Dzieci z grupy Pszczółki w czerwcu brały udział w konkursie plastycznym na najładniejszy projekt mydełka zorganizowany przez firmę Serpol z Mieściska. Udział w konkursie brała całą grupą dzieci 6-letnich. Dyplomy i nagrody otrzymali:

I miejsce - Franciszek P
II miejsce - Julian S
III miejsce - Maksymilian G

Wyróżnienia i nagrody pocieszenia otrzymały dzieci:
Martyna M.; Barbara K.; Stanisław T.; Wojciech K.; Oliwier Sz. Pozostali uczestnicy konkursu dostali dyplomy i cukierki. Gratulujemy!

Tekst: Wiesława Jabłkowska