Troska o naszą planetę stanowi jeden z bardzo ważnych aspektów edukacji ekologicznej. Mając na uwadze iż postawa ecologyproekologiczna powinna być rozwijana w dzieciach już od najmłodszych lat, zorganizowaliśmy warsztaty, na których wykonać można było eko-zabawki wykorzystując materiały z odzysku. Na dzieci i rodziców czekały przygotowane stacje zadaniowe, zawierające instrukcje i potrzebne do wykonania zabawek materiały.

Spotkanie okazało się być świetną zabawą, a stworzone wspólnie zabawki przyniosły wiele radości i małym i dużym. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ogromne zaangażowanie podczas tworzenia swoich dzieł. Zachęcamy do obejrzenia galerii.
Warsztaty poprowadziły: Pani Magdalena Kubiak-Protasowska i Pani Marta Duszejko.
Z tej okazji zorganizowaliśmy również konkurs na EKO-zabawkę. Zgłosiło się 10 fantastycznych prac, które również można zobaczyć na zdjęciach. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody i drobne upominki.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Anna Jankowska - krasoludki
II miejsce: Lenka Podkowicz - krasnoludki
III miejsce: Aleksander Szpis - pszczółki

wyróżnienia:
Marcel Piasecki - pszczółki, Dawid Andrzejewski - pszczółki, Gabrysia Nowak - pszczółki, Stanisław Tylek - pszczółki, Natasza Wicher - biedronki, Marcin Tylek - jeżyki, Leon Szpis - misie.

Serdecznie gratulujemy!

Tekst: Magdalena Kubiak-Protasowska