Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15happy earth września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele na całym świecie organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Dzieci z grupy Liski miały przyjemność celebrować to święto. Najpierw poznały genezę tego dnia. Dowiedziały się, że amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pt. „The Dot”, czyli „Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

Pomysł obchodzenia tego dnia ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. Liski miały możliwość zabawy z chustą animacyjną, grały w kropkowe dobble oraz tańczyły poszukując kropek. Kształtowały swoją wyobraźnię i bawiły się w skojarzenia, zgadując co może oznaczać dany kolor kropki. Na koniec powstały piękne prace plastyczne, które nawiązywały już do zbliżającej się pory roku, jaką jest Jesień, usprawniając przy tym motorykę małą.

Tekst: Katarzyna Mikołajczak