„Możesz zrobić coś wielkiego lub coś małego – cokolwiek zrobisz będzie to lepsze, niż gdybyś nie zrobił nic. Ratuj. Adoptuj. pomocWspieraj.”

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, jak co roku zachęcamy do czynienia dobrych uczynków - jest to wspaniała okazja dla wszystkich miłośników zwierząt, aby pamiętać nie tylko o swoich ulubionych pupilach, ale także o zwierzętach które nie miały tyle szczęścia w swoim życiu.

Oczywiście można się zastanawiać co to jest dobry uczynek, czy się opłaca, po co to robić, dla kogo… A może trzeba się po prostu rozejrzeć wokół siebie i działać, nie czekając na zachętę! Nikt z nas nie jest samotną wyspą, nikt nie chce się tak czuć. Razem możemy więcej! W tygodniu od 3-14 października Przedszkole nr 6 im. Czerwonego Kapturka w Wągrowcu ogłasza zbiórkę dla zwierząt przebywających w schronisku CYWIL w Rybowie.
Zachęcamy Państwa do włączenia się w naszą akcję, dzięki której wspólnie będziemy mogli wspomóc zwierzęta. Ze względu na porę roku i zbliżającą się zimę zbieramy:
- koce,
- smycze,
- szelki,
- miski,
- karmę.

Wszystkie rzeczy prosimy przekazywać wychowawczyniom grup. Nauczycielki przekażą zebrane artykuły do schroniska w imieniu Państwa oraz dzieci. Oczywiście podamy termin i wspólnie będzie można pojechać do schroniska i wyprowadzić pieski na spacer. Dziękujemy!

Z góry dziękujemy za wsparcie!

Tekst: Marta Duszejko