Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich smokbajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Dzieci z grupy "Jeżyki" wysłuchały uważnie bajkę "Wilk i siedem koźlątek" K. Najman, z której dowiedziały się, że zawsze należy słuchać rodziców, nigdy nie można otwierać drzwi pod ich nieobecność oraz informować obcych, kiedy wrócą mama i tata. Dzieci wspólnie uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce i w różnego typu zadaniach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Uczyły się "Piosenki o bajkach".

W nagrodę za udział w tych aktywnościach "Jeżyki" otrzymały kolorowe medale.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!

Tekst: Danuta Balbus