Każdy z nas korzysta z efektów pracy krawcowej lub krawca, nosząc na sobie ubrania, ale czy każdy zdaje sobie sprawę, ile dyzur wakacyjny kapturekwysiłku i energii muszą oni włożyć w uszycie ubrań, które potem wypełniają nasze szafy?

Niedawno w ramach doradztwa zawodowego grupę Pszczółek odwiedziła mama Rysia. Podczas tego spotkania dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą krawcowej. Przedszkolaki rozmawiały o zawodzie krawcowej. Poznały wiele wyrazów określających akcesoria krawieckie, takie jak: naparstek, szpulka nici, miarka krawiecka, nożyce krawieckie, oglądały różne dodatki krawieckie: guziki, szpilki. Dzieci mówiły także o zasadach bezpieczeństwa, które powinny towarzyszyć krawcowej podczas pracy (ostrożność w obchodzeniu się igłą, używanie naparstka, aby zabezpieczyć palec przed ukłuciem).

Przedszkolaki były bardzo zainteresowane zajęciami, a niektóre nawet przyznały ze chciałyby w przyszłości pracować, jako krawiec czy też krawcowa. Pani Bożena przygotował dla sześciolatków warsztaty podczas, których musiały z przygotowanego wykroju wykonać Pana Pierniczka. Pierwszy etap to przyklejanie oczek i guziczków, drugim etapem było zszycie za pomocą igły i nitki ściegiem fastrygowym dwóch części sylwety Pana Pierniczka i to naprawdę było wyzwanie. Ostatnim etapem było wypełnianie maskotki watą. Każdy z Pierniczków wykonany przez dzieci był wyjątkowy. Serdecznie dziękujemy mamie Rysia za miłe spotkanie, super warsztaty, wspólną zabawę i za ogromne zaangażowanie.

Tekst: Aleksandra Olejniczak