W styczniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo ważny dla każdego przedszkolaka dzień, a mianowicie Dzień Babcidziadkowie i Dziadka. Na tych wyjątkowych gości nasi milusińscy czekali z wielką niecierpliwością. Od dłuższego czasu przygotowywali dla nich wiersze i piosenki, które z uśmiechem na twarzy przedstawili podczas uroczystości, swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.

Kto jak nie Babcia z Dziadkiem wybaczy, pocieszy, przytuli i cierpliwie wysłucha. Zabierze na spacer, pokaże wiele ciekawych i nieznanych rzeczy, nauczy nowych zabaw, opowie cudowne historie a kiedy trzeba przeczyta po raz kolejny ulubioną bajkę.

To Babcia z Dziadkiem bezkarnie mogą rozpieszczać ukochane wnuczęta dając im wszystko czego akurat pragną. Za to i wiele innych rzeczy serdecznie im dziękujemy a wyraz swych podziękowań wyrażamy w następujących słowach: "Z całego serca Ci Babciu dziękuję, za trud włożony w me wychowanie, a wdzięczność Tobie Babciu kochana do końca życia mi pozostanie. Za to jak bardzo się o mnie troszczyłaś, za bajki, ciasta i czułe słowo, dzisiaj z potrzeby serca babuniu, pragnę ukłonić się przed Tobą. I wziąć w ramiona Twą siwą głowę, mocno przytulić się do Ciebie, i ucałować Twe kochane ręce. Tak Babciu, zrobię to Tobie w podzięce dzisiaj Twe Święto, a więc z tej okazji, raju na ziemi Babciu Ci życzę, bardzo Cię kocham i z wielką dumą, przed całym światem to dzisiaj wykrzyczę!!!"

"Dziadziu, dziadziu coś ci powiem, podziękuję i opowiem: Za książki przeczytane, za poranki radosne, za długie spacery nasze, ciepłe kurtki i bambosze. Dziękuję Ci, Dziadku drogi za dawanie mi odwagi, kiedy nie wiem czy dam radę przejść przez życia progi."

Tekst: Magdalena Kubiak-Protasowska