Dzieci z grupy Liski realizując cykl spotkań „Ciekawe zawody, ciekawi ludzie”, skorzystały z zaproszenia właściciela Pizzerii pizzaMargeritta i udały się na warsztaty z przygotowywania pizzy.

Na miejscu czekało wcześniej przygotowane ciasto i mnóstwo składników na pizzę. Zanim jednak przedszkolaki przystąpiły do pracy, poznały historię tego uwielbianego przez wszystkich dania. Dowiedziały się, że pierwsza pizza została przygotowana we Włoszech, a dokładnie w Neapolu. Pan Błażej pokazał dzieciom, jak wyrabia się i formuje ciasto na pizzę. Po krótkim wstępie Liski mogły zacząć przyrządzać pizzę ze swoich ulubionych składników. Gotowe dania trafiły do pieca, a cała grupa udała się na salę dla gości, gdzie z niecierpliwością oczekiwała na swoje kulinarne dzieła.

Upieczone pizze dzieci skosztowały z ogromnym apetytem. Było to nowe i bardzo ciekawe doświadczenie dla dzieci. Bardzo dziękujemy panu Błażejowi za zaproszenie do swojej restauracji, za przekazanie nam wiedzy i poznanie pracy pizzermena od kulis.

Tekst: Katarzyna Mikołajczak