Po zimowym chłodzie wszyscy już nie mogliśmy doczekać się nadejścia ukochanej, ciepłej i słonecznej wiosny. wiosna
Dzieci z grupy Liski w szczególny sposób powitały Panią Wiosnę. Razem z paniami Katarzyną Mikołajczak i Patrycją Łochowicz- Walewską przygotowały przedstawienie pt. „Wiosenne Przebudzenie”.

Przedszkolaki opowiedziały historię Latawca, który niesiony podmuchami Wiatru lata nad łąką i budzi z zimowego snu kolejnych bohaterów. Najpierw spotyka Drzewa, na których pojawiły się już nowe pąki i liście. Frunąc dalej widzi pierwsze wiosenne kwiaty: Przebiśniegi i Krokusy. Razem z Wiatrem ogromnie się cieszą, bo to oznacza, że Wiosna jest już bardzo blisko. Ze snu zimowego budzi się Jeż, a Zając poczuwszy pierwsze, cieplutkie promienie Słońca postanowił pohasać po łące. Wraz z nim pojawiły się Skowronek, Dzięcioł i Bocian, które oświadczyły, że Wiosna jest już bardzo blisko.

Oczywiście nie ma Wiosny bez Żab i owadów: Biedronek, Pszczółek i Motyli, które wraz z Latawcem obudziło Słońce. Kiedy już cała łąka doznała wiosennego przebudzenia, ku radości wszystkich przybyła Pani Wiosna. Cała inscenizacja przeplatana była piosenkami, tańcami i instrumentacją o tematyce wiosennej. W ten sposób w przepięknej łąkowej scenerii przedszkolaki uczciły Pierwszy Dzień Wiosny.

Tekst: Katarzyna Mikołajczak