W piątek 31 marca grupa Pszczółek i Biedronek udała się na wągrowiecki rynek by uczcić Światowy Dzień Świadomości autyzmAutyzmu. Tego dnia na płycie rynku zawitał niebieski kolor. Wydarzenie rozpoczęło się od wypuszczenia w niebo balonów, a radosną i wesołą atmosferę zapewniły występy przygotowane przez dzieci z wągrowieckich szkół i przedszkoli.
 
Tradycyjnie nie zabrakło także sadzenia bratków. Oprócz tego na dzieci czekały atrakcje takie jak fotobudka, maskotki z filmów dla dzieci oraz animacje przygotowane przez prowadzącą. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły ale także poznały znaczenie słowa tolerancja obcując z różnego rodzaju niepełnosprawnością. Przede wszystkim zaś dowiedziały się co oznacza słowo autyzm i jak funkcjonują dzieci u których go stwierdzono.

Przedszkolaki wiedzą doskonale, że wśród nas są ludzie, którzy rozwijają się inaczej, komunikują się inaczej, w inny sposób wyrażają emocje, a także przejawiają różnorodne zachowania. Wiedzą też że bycie innym nie oznacza bycie gorszym.
Organizatorom dziękujemy za zaproszenie.

Tekst: Paulina Matuszczak