W poniedziałek gościliśmy w naszym Przedszkolu Panią Martę. Grupy: Misie, Biedronki i Pszczółki wysłuchały bajki pt. misie„Leśne sprawy Misia Adowkata” E. Ruszkiewicz.

Promocja książki połączona jest z akcją czytania książeczki dzieciom w przedszkolach oraz w młodszych klasach szkół podstawowych pod hasłem "Bajeczni Adwokaci". Przed Misiem Adwokatem stoi ważne zadanie jakim jest przybliżenie najmłodszym zawodu adwokata.Z bajki najmłodsi czytelnicy dowiedzą się, jakimi sprawami adwokaci zajmują się na co dzień, jak wygląda ich praca i gdzie ją wykonują.

„Głównym bohaterem jest Miś Adwokat - w pracy nosi togę, która równie dobrze mogłaby mu służyć jako peleryna superbohatera. Dlaczego? Natychmiast rusza z pomocą i nie zostawia w potrzebie Wilka, na którego ktoś nie tylko podstępnie zastawił pułapkę, ale także oskarżył o popełnienie poważnych przestępstw z kodeksu leśnego.

Czy Miś Adwokat ocali Wilka? Jak przysłużył się innym mieszkańcom lasu? Czy zmieni definicję zwrotu "niedźwiedzia przysługa"? Nasze przedszkolaki już to wiedzą! Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za poświęcony czas i świetne spotkanie!

Tekst: Marta Duszejko