W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grupy Biedronki oraz Żabki udały się do Księgarni Państwa Muszyńskich na "Spotkanie z ksiazkiKsiążka 2023". Spotkanie zorganizowane zostało przez Oddział Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W czasie jego trwania Biedronki miały przyjemność poznać Przygody Żubra Pompika w zaprezentowanej im książce pt. "Żubr Pompik. Leśne dieta." autorstwa Tomasza Samojlik. Następnie dzieci poznały tropy leśnych zwierząt umieszczone na specjalnych odlewach i mogły pobawić się nimi odciskając je w piasku kinetycznym.

Najmłodsze przedszkolaki wysłuchały zaś ciekawej historyjki o przygodach krowy Matyldy z książki "Krowa Matylda się nudzi" autorstwa Alexandra Steffensmeiera. Na koniec wszyscy razem zaśpiewali piosenkę " Stary Donald farmę miał".

Zwieńczeniem spotkania zachęcającym dzieci do czytania i obcowania z książką było wręczenie im upominków, w którym umieszczono między innymi zaprezentowaną im książkę. Spotkanie wywarło na dzieciach duże wrażenie, bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w nim.

Tekst: Paulina Matuszczak