Bardzo ciekawe spotkanie miało miejsce w czwartek, 18 maja w grupie „Zajączki”. W ramach udziału akcji czytankowoCała Polska czyta dzieciom grupę Zajączków odwiedził – na zaproszenie wychowawcy - Kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego dr Roman Pawłowski. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się co to znaczy, gdy „coś chodzi komuś po głowie”, „suszyć zęby”, „zjeść żabę” czy „wyrzucać pieniądze w błoto” A wszystko to dzięki fantastycznej książce Grzegorza Kasdepke „Powrót Bartusia czyli co to znaczy…”. Pan dr Pawłowski zwrócił szczególną uwagę na to, co nam daje umiejętność czytania, dlaczego warto czytać i dlaczego warto uczyć się czytania.


Akcja Cała Polska czyta dzieciom – to kampania społeczna rozpoczęta w 2001 roku przez Fundację ABCXXI wieku, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci, a więc psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych, językowych i intelektualnych.

Bardzo dziękujemy Panu dr Romanowi Pawłowskiemu za super spotkanie i zachęcanie do czytania na wesoło! A wiadomo: czym skorupka za młodu nasiąknie…

Tekst: Wioleta Urban