Z okazji Dnia Dziecka Rodzice naszych przedszkolaków przygotowali dla nich przedstawienie pt. „Smerfy”. tetraliaOdbyło się ono 02.06.2023 w MDK w Wągrowcu. Temu wydarzeniu towarzyszyły wielotygodniowe przygotowania. Trzeba było wybrać bajkę, która spodobałaby się dzieciom, podzielić role, przygotować stroje, nauczyć się swoich kwestii… Pracy było co niemiara!
 
Przedstawienie było zaprezentowana na kanwie sentymentalnej podróży do czasów dzieciństwa Rodziców, kiedy to oni – jako kilkuletnie brzdące - siadali przed telewizorami w oczekiwaniu na wieczorynkę.A przesympatyczne niebieskie ludziki, grające Gargamelowi na nosie biły rekordy popularności. Pojawiły się więc Smerfy, które uciekały przed Gargamelem i Klakierem. Do pościgu dołącza zła czarownica Hogata, która – nie wiedzieć czemu – upatrzyła sobie Gargamela na… męża.
 
Smerfy zostają złapane przez Hogatę, ale przygody kończą się dobrze: Gargamel uwalnia Smerfy i postanawia żyć z nimi w zgodzie. Bo o to w życiu chodzi, by być dobrym i radosnym. A najłatwiej to osiągnąć, gdy ma się wielu przyjaciół wokół siebie i jest się życzliwym i pomocnym. Wtedy wszystkim jest weselej i żyje się lepiej.
 
Wielkie podziękowania należą się Rodzicom. To dzięki nim, ich pomysłom i zaangażowaniu to przedstawienie udało się tak fantastycznie. Warto podkreślić, że to już trzeci raz Rodzice z Czerwonego Kapturka stanęli na deskach teatralnych.
Bardzo, bardzo dziękuje Wam, kochani Rodzice cała przedszkolna brać!
 
Rodzice - jesteście NAJLEPSI!
 
Tekst: Wioleta Urban