Miękki, puchaty, taki z łatką, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy teddy bearzamieszkujący dziecięce łóżeczko. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. 24 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy dzień przyjaciela wszystkich dzieci - Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł ze sobą swojego ukochanego pluszaka. Dzieci poznały historię jego powstania, oraz zwyczaje i cechy tych większych miśków - niedźwiedzi polarnych, brunatnych, czy pand. Nie zabrakło wspólnych tańców, zabaw, a nawet smakowania pysznego miodku.

Piękne, tematyczne prace plastyczne wykonane przez dzieci przyozdobiły tego dnia sale naszego przedszkola. Przedszkolaki świetnie się bawiły. Dzień ten pełen był uśmiechu i dobrej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły pokazać swoje ukochane misie kolegom i koleżankom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie pozostanie długo w pamięci dzieci.

Tekst: Magdalena Kubiak-Protasowska