„Nauka podstaw kodowania już od najmłodszych lat jest bardzo ważna, bo wpływa na rozwój uniwersalnych wydarzeniakompetencji, takich jak logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, zdolność komunikowania się z innymi osobami i umiejętność pracy zespołowej. Wybierając narzędzia do nauki kodowania zawsze należy kierować się potrzebami i możliwościami rozwojowymi dzieci, które będą wykorzystywać je podczas zajęć dydaktycznych. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym...” edu-sense.com
 

W grudniu nasza kadra odbyła szkolenie, aby zajęcia dydaktyczne, na których wprowadzamy dzieci w świat KODOWANIA, były jeszcze bardziej ciekawe i interesujące.

Co to jest kod? Jak go znaleźć? Jak zaprogramować drogę do wyznaczonego celu?. Metoda ta, oparta jest na wyłącznej aktywności dzieci, manipulacji przedmiotami i nauce przez zabawę. Zajęcia pobudzają wyobraźnię i kreatywność, oraz uczą współdziałania. Aby zgłębić wiedzę na temat kodowania nasza kadra wzięła udział w szkoleniu „Edukacja przedszkolna z INDI ” z wykorzystaniem elementów „Kodowania na dywanie” pani Anny Świć. Szkolenie dostarczyło nam wielu pozytywnych wrażeń, ale i ogrom wiedzy. Serdecznie dziękujemy!

Tekst: Marta Duszejko