Obecność w domu zwierzęcia sprzyja rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu dziecka, które wchodzi w bliskie psiakirelacje ze zwierzakiem, przywiązuje się do niego, uczy się o nie troszczyć. Dowiaduje się, że zwierzęta również mają swoje potrzeby, które należy zaspokoić.

W minionym tygodniu dzieci z grupy Wiewiórki miały okazję porozmawiać na temat zwierząt domowych i gospodarczych. Swoją wiedzę zdobywały poprzez różne działania dydaktyczne, wiele radości wywołało u nich czwartkowe spotkanie, kiedy to odwiedziły nas w sali świnki morskie – ulubione zwierzątko Anastazji i Kornelii, Bella i Mia.

Zwierzątka czuły się u nas dobrze, poznawały otoczenie, podróżowały po naszej sali, jadły marchewkę. Chętne dzieci miały możliwość potrzymania i pogłaskania domowych przyjaciół. Świnki jak widać na zdjęciach lubią się przytulać do swoich domowników. Dzieci, dowiedziały się od swoich starszych koleżanek, w jaki sposób dbają i opiekują się swoimi ulubieńcami, czym są karmione, jakie warunki spełniają, aby czuły się w ich otoczeniu szczęśliwe.

Bardzo dziękujemy za spotkanie!

Tekst: Marta Duszejko