We wtorek gościliśmy w naszym Przedszkolu Panią Martę. Grupa Wiewiórki wysłuchała bajki pt. „Leśne sprawy misieMisi Adwokatki, czyli guma do żucia w mrowisku, wysypisko pod hotelikiem i kradzież jeziora."” Pani Marta porozmawiała z dziećmi o zawodzie adwokata i podyskutowała na temat bajki, oraz zaprezentowała togę.

 
„Promocja książki połączona jest z akcją czytania książeczki dzieciom w przedszkolach oraz w młodszych klasach szkół podstawowych pod hasłem "Bajeczni Adwokaci". "Bajeczni Adwokaci" to akcja edukacyjna promująca zawód adwokata, której I edycja miała miejsce w kwietniu 2023 r., wtedy również Wiewiórki gościły Panią Martę. Bohaterem książki jest Miś Adwokat, który pomaga niesłusznie oskarżonemu Wilkowi, przedsiębiorczym Wiewiórkom, poszkodowanej Sarence czy Bobrowi. Podczas lektury książki dzieci dowiadują się, jakimi sprawami zajmuje się adwokat, ale także jakie są skutki fałszywych oskarżeń czy oceniania po wyglądzie oraz jak ważna jest przyjaźń.
Sukces I edycji pozwolił na zrealizowanie nowej książki. Powstała bajka, której bohaterką jest Misia Adwokatka. Misia jest Niedźwiedzicą Polarną, która przyjechała z dalekiej Arktyki, by studiować prawo i została w bajkowym lesie, gdzie założyła własną kancelarię adwokacką. Miś Adwokat jest jej najlepszym przyjacielem.” https://www.adwokatura.pl/fundacja-adwokatury/projekty-edukacyjne/akcja-bajeczni-adwokaci-ii-edycja/
 
Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za poświęcony czas i kolejne świetne spotkanie!


Tekst: Marta Duszejko