Drodzy Rodzice w tym roku szkolnym nasze przedszkole będzie realizowało Międzynarodowy Projekt misieEdukacyjnypt. „KOLOROWE UCZUCIA GUCIA”.

Projekt jest odpowiedzią na trudności dzieci w nazywaniu, rozpoznawaniu i radzeniu sobie z emocjami. Podstawowym założeniem jest rozwój świadomości własnych emocji, umiejętności radzenia sobie z nimi, a także zdolności dostrzegania emocji u innych, które przyczyniają się do rozwijania pozytywnych relacji społecznych, a także wpływają na jakość życia. Umiejętność panowania nad emocjami może wpływać na radzenie sobie
z trudnościami życia codziennego, w każdym wieku.

Celem projektu jest:
- Propagowanie czytelnictwa wśród dzieci;

W ramach programu Przedszkole Promujące Zdrowie (PPZ) serdecznie zapraszamy Państwa na warsztaty zywieniedotyczące zdrowego odżywiania! Spotkanie poprowadzi Pani Maria Meller mgr dietetyki, psychodietetyk. Spotakenie odbędzie się 8 października o godz: 16:00 w naszym Przedszkolu. Zapisy u wychowawców grup do 4 października 2024. Serdecznie zachęcamy do udziału!

„Dziś dwa kółka zamiast czterech rowery rowery
Zostaw auto – weź rowerek
Niech się Ziemia dziś dotleni
Pospaceruj wśród zieleni.

Dzisiaj Dzień bez samochodu
Mniej jest spalin, mniej jest smogu
Jeśli auto pozostawisz
To kondycję swą poprawisz.

Otoczenie odświeżone
Wdzięczne będzie właśnie Tobie!
Że wybrałeś dziś do drogi
Rower, tramwaj albo nogi.”

W Przedszkolu nr 6 imienia Czerwonego Kapturka realizujemy program Przedszkole Promujące Zdrowie nabor pracownikowrekomendujący zdrowie tworząc warunki i podejmując działania, które sprzyjają:

  • zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola (dzieci, pracowników i rodziców dzieci),
  • podejmowaniu przez członków społeczności przedszkola aktualnie i w przyszłości działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.

    Filary przedszkola promującego zdrowie:

    1. Całościowe podejście do zdrowia w przedszkolu. Zakłada ono istnienie spójności między polityką przedszkola a codzienną praktyką i uwzględnia:

    • tworzenie w przedszkolu polityki na rzecz zdrowia dzieci i pracowników,
    • prowadzenie edukacji zdrowotnej dzieci i ich rodziców oraz pracowników,
    • branie pod uwagę tego, jak dzieci i pracownicy rozumieją zdrowie i dobre samopoczucie,
    • tworzenie w przedszkolu środowiska fizycznego i społecznego sprzyjającego zdrowiu dzieci i pracowników,
    • rozwijanie umiejętności życiowych dzieci i pracowników,
    • budowanie skutecznych związków między przedszkolem i innymi przedszkolami i szkołami w jego otoczeniu oraz społecznością lokalną.

    2. Uczestnictwo. Podstawowym warunkiem skuteczności działań w PPZ jest uczestnictwo i zaangażowanie pracowników i rodziców dzieci, dzięki czemu rozwija się ich poczucie współtworzenia.

    3. Jakość przedszkola. Tworzenie PPZ wspiera osiąganie przez przedszkole jego celów edukacyjnych i społecznych oraz jak najlepszych wyników. Zdrowe dzieci lepiej się rozwijają i uczą, zdrowi pracownicy lepiej pracują i mają większą satysfakcję z pracy.

    4. Dowody. PPZ wykorzystuje informacje na temat wyników badań wskazujących na skuteczne podejścia i praktykę promocji zdrowia w przedszkolu w odniesieniu do zagadnień związanych ze zdrowiem (np. zdrowie psychiczne, żywienie, aktywność fizyczna) i całościowym podejściem do zdrowia w przedszkolu.

    5. Przedszkole a społeczność lokalna. PPZ angażuje się w życie społeczności lokalnej, działa na rzecz wzmocnienia kapitału społecznego.

ZESPÓŁ DO SPRAW PROMOCJI ZDROWIA

Koordynatorzy:

Violetta Giżycka - dyrektor

Anna Czajka - nauczyciel

Członkowie zespołu do spraw promocji zdrowia:

Magdalena Kubiak Protasowska - nauczyciel

Marta Odrobińska – nauczyciel (od września 2020)

Paulina Matuszczak – nauczyciel (od września 2020)

Marzena Pilarska - referent

Ewa Kucharska - intendent

Patrycja Łochowicz-Walewska - woźna

Magdalena Tylek-Ślósarczyk - rodzic

Przedszkole Promujące Zdrowie                                                                                                        
     
Plan działań w ramach PPZ 2019-2020    
     
Raport roczny z wyników działań Przedszkola 2019-2020  
     
Plan działań w ramach PPZ 2020-2021
 
     
Raport roczny z wyników działań Przedszkola 2020-2021  
     

Plan działań w ramach PPZ 2021-2022

 

     
Raport roczny z wyników działań Przedszkola 2021-2022  
     
Plan działań w ramach PPZ 2022-2023  
     
Raport roczny z wyników działań Przedszkola 2022-2023  
     
Plan działań w ramach PPZ 2023-2024  
     
Raport-podsumowujacy-starania-szpz-ppz  
     
Raport roczny z wyników działań Przedszkola 2023-2024  
     

Plan działań w ramach PPZ 2024-2025

 
3 czerwca 2024 roku odbyła się prelekcja dla rodziców pt: "Oglądam kiedy chcę - wpływ mass mediów na rozwój telekomputerekdziecka", którą przeprowadziły pedagog specjalny mgr Patrycja Zawłocka oraz neurologopeda mgr Pamela Chróścińska.

Dla osób zainteresowanych nie mogących wziąć udziału w spotkaniu zamieszczamy poniżej przygotowaną dla Państwa prezentację. Oraz artykuł Gimnastyka dla malucha. Życzymy przyjemnej lektury.

We współczesnym świecie mass media odgrywają ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Stanowią ważne źródło informacji z którego można skorzystać bez względu na miejsce w którym się znajdujemy. Mass media są dla niektórych narzędziem pracy. Jak wszystko mają również negatywny wpływ, szczególnie na psychikę dzieci i młodzieży.

Jazda na rowerze sprzyja nie tylko ochronie środowiska, ale przede wszystkim rozwija tężyznę fizyczną, pozwala roweryna spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz przyczynia się do propagowania zdrowego trybu życia. To właśnie rower był głównym „bohaterem” programu „Zamiast komputera skorzystaj z rowera”.

Podczas realizacji programu przedszkolaki poznały budowę oraz wyposażenie rowera, obejrzały film edukacyjny na temat historii rowerów oraz zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Każda z grup przygotowała obrazkowy Kodeks Przedszkolnego Rowerzysty oraz plakaty promujące jazdę na rowerze, które zostały zaprezentowane w holu przedszkola. Przedszkolaki wzięły również udział w pogadance na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz nowoczesnych urządzeń technicznych.

W ramach realizacji Programu Przedszkole Promujące Zdrowie dnia 19 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się I mikrofonFestiwal Piosenki Promującej Zdrowie. Celem festiwalu było zainteresowanie dzieci tematyką zdrowia, promowanie dbałości o zdrowie, kształtowanie prawidłowych zachowań oraz zwiększenie świadomości zdrowotnej. Uczestnikami festiwalu były wszystkie grupy przedszkolne, które zaprezentowały piosenki o tematyce szeroko rozumianego zdrowia, a w szczególności: aktywności ruchowej, zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, higieny osobistej, bezpieczeństwa, ekologii.

Występy przedszkolaków były wyjątkowe, wzbogacone specjalnie przygotowanymi strojami i różnorodnymi rekwizytami a poprzez przekaz edukacyjny dostarczyły nie tylko wiele zabawy ale także uświadomiły jak bezcennym darem jest zdrowie, o które należy dbać każdego dnia. Każda grupa za piękny występ otrzymała dyplom oraz nagrody.  GRATULUJEMY!!!

"Po cichutku, po kryjomu, ball
Wyskoczyła piłka z domu.
Hop! Hop! W górę! W dół!
Przeskoczyła świata pół.
Zatrzymała się pod płotem,
Zatańczyła z burym kotem.
Hop! Hop! Raz i dwa!
Obudziła złego psa!"
„Piłka” Dorota Gellner

W kwietniu nasze przedszkole odwiedził trener ze Szkółki Piłkarskiej „Gool”. Zorganizował on zajęcia sportowe dla każdej grupy. W trakcie zajęć dzieci próbowały swoich sił w strzelaniu do bramek, pokonywały przeszkody, współpracowały ze sobą oraz zdrowo rywalizowały. Zajęcia te przypadły do gustu nie tylko chłopcom, dziewczynki bawiły się równie dobrze. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kolorowankę i pieczątkę. Dziękujemy trenerowi za wspaniałe zajęcia!

4 kwietnia na Wągrowieckim rynku odbyła się uroczystość pod nazwą "Ŵągrowiec na Niebiesko z SP3". Braliśmy autyzm
w niej udział by uczcić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. Nasi milusińskich poprzez zabawę uczyli się dzisiaj, że osoby dotknięte autyzmem mają prawo do szacunku i normalnego życia  w społeczeństwie. Na rynku zawitał kolor niebieski bo to kolor autystów a spotkanie niosło ze sobą świetną zabawę przy najnowszych przebojach, możliwość podziwiania występów zaproszonych gości oraz oglądanie prac konkursowych i oklaskiwanie ich laureatów. W naszym Przedszkolu również wspólnie świętowaliśmy ten dzień.

21 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, święto ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia socks Zespołu Downa w 2005 roku. Data 21 marca nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do nadejścia wiosny oraz genetycznego podłoża Zespołu Downa – trisomii 21 chromosomu.
 
Kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z trisomią 21 chromosomu. Celem podejmowanych działań jest zachęta do wyrażania naszej tolerancji, zrozumienia i wsparcia dla nich.

W styczniu grupa Misie gościła tatę Lenki i Leosia – trenera piłki nożnej Akademii Piłkarskiej Reissa. Podczas ballspotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jakie korzyści płyną z aktywnie spędzanego czasu i uprawiania sportu. Trener wskazał,  jakie cechy powinien mieć dobry piłkarz oraz zachęcał do trenowania piłki nożnej i innych dyscyplin sportowych. Zwrócił uwagę na systematyczne trenowanie, które przynosi wiele satysfakcji i radości. Spotkanie zakończył wspólny trening i zabawy ruchowe. Wszystkie Misie bardzo chętnie brały udział w zabawach. Dodatkową atrakcją dla dzieci było również spotkanie z maskotką Akademii Piłkarskiej - Kapitanem Rejsikiem.

W grudniu, dzieci z grupy "Biedronek" odwiedziły uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wągrowcu. maly chlopiec
Wspólnie z instruktorami oraz ich podopiecznymi nasze przedszkolaki wykonały różnorodne, inspirujące i bardzo kreatywne prace.

W pracowni stolarskiej chłopcy mieli okazję poćwiczyć wbijanie gwoździ, szlifowanie drewna papierem ściernym, a także malowanie. W innych pracowniach z równie wielkim zapałem powstawały przepiękne prace: zawieszki, kartki świąteczne, włóczkowe aniołki, papierowe choinki, a nawet przepyszne i pięknie zdobione pierniczki.

W ramach programu Przedszkole Promujące Zdrowie i realizacji zadania „Rodzinnie i zdrowo gotujemy to i owo” owocowogrupę Misie odwiedziła mama Franka. Pani Inga przeczytała dzieciom bajkę pt. „Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie.” Przedszkolaki słuchały z wielką uwagą i potrafiły pięknie opowiedzieć co spotkało bohaterkę i jej przyjaciela. Następnie dzieci z pomocą naszego gościa urządziły witaminowe przyjęcie w sali. Umyły owoce, układały renifera z owoców i przygotowywały owocowe szaszłyki.

Na koniec przyszedł czas na wyczekiwane przyjęcie i milusińscy z apetytem przystąpili do degustacji. Dzięki zajęciom dzieci dowiedziały się, jak ważne dla naszego zdrowia są witaminy, zwłaszcza te zawarte w owocach. Dziękujemy mamie Franka za wspaniałe odwiedziny i wspólnie spędzony czas!

Przedszkolaki z grupy Misie doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy między innymi prawidłowo się odżywiać.owoce Każde dziecko rozumie potrzebę spożywania owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach oraz w ramach realizacji działań Przedszkola Promującego Zdrowie, postanowiliśmy zrobić sok. Misie zanim przystąpiły do pracy zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jej działaniem i utrwalały zasady bezpieczeństwa. Następnie wrzucały składniki do maszyny i sok gotowy! Wykonany samodzielnie przez dzieci, bez dodatku cukru i konserwantów smakował wyśmienicie!

"Witaminki, witaminki owoce
Dla chłopczyka i dziewczynki
Wszyscy mamy dziarskie minki
Bo zjadamy witaminki."

Dzieci z grupy "Biedronek" uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały zdrowy sok warzywno-owocowy.

W ramach działań Przedszkola Promującego Zdrowie i zadania "Rodzinnie i zdrowo gotujemy to i owo" 31 muffinypaździernika odwiedziła grupę Krasnoludków mama Mai, która wraz z dziećmi przygotowała zdrowe, dyniowe babeczki. Dzieci z ciekawością obserwowały proces przygotowania ciasta i chętnie pomagały, a po upieczeniu nie mogły doczekać się ich skosztowania.

W ramach promocji zdrowego trybu życia, a co za tym idzie zdrowego odżywiania, dzieci z grupy Liski przygotowały dietetykciasto marchewkowe oraz buraczane. To, że można przygotować ciasto z użyciem surowej marchewki nie było dla naszych przedszkolaków zaskoczeniem- nie raz przygotowywały takie ciasto w domu, natomiast przygotowanie ciasta z surowych buraków wywołało zaskoczenie i ciekawość. Duża atrakcją było dla dzieci samo tarcie warzyw, zajęcie bardzo im się podobało, a marchewka oraz buraki były chętnie podjadane. Po przygotowaniu wszystkich potrzebnych produktów spożywczych zaczęliśmy mieszać je ze sobą. Każde z dzieci miało do spełnienia ważna rolę dlatego skrupulatnie trzymaliśmy się przepisu. Na koniec użyliśmy miksera, aby składniki połączyły się ze sobą i by nasze ciasto wyszło pulchniutkie.

W ramach Programu Promującego Zdrowie Przedszkole nr 6 im. Czerwonego Kapturka w Wągrowcu rysowaniezorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. "Aktywne Wakacje".
 
Zadaniem konkursowym było przygotowanie pracy prezentującej aktywne spędzanie czasu wolnego wraz z rodziną. W konkursie oceniano kreatywność, zdolności manualne oraz nawiązanie do aktywnego wypoczynku, który wpływa na dobre samopoczucie oraz zdrowie dzieci. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wśród nadesłanych prac wybrano najładniejsze i najbardziej pomysłowe, za które nagrody otrzymują:
 
Miejsce I:
1. Julia Bondar – Przedszkole nr 7 w Wągrowcu
2. Pola Borucka – Przedszkole nr 6 w Wągrowcu
Zainspirowana jesienią grupa Krasnoludków stworzyła jeże z gruszek i winogron. Podczas naszych aktywności owocowokulinarnych nie tylko dobrze bawiliśmy się, ale także ćwiczyliśmy cierpliwość i umiejętności motoryczne. Najpierw powstały oczy z goździków, nosek, następnie umieszczaliśmy na wykałaczkach grona winogron, po czym wkłuwaliśmy w twardą gruszkę.
 
Wysiłki naszej pracy zostały zabrane do domu, aby najbliżsi z rodziny podziwiali efekt zmagań i skosztowali zdrowej przekąski.

W zdrowym ciele, zdrowy duch! owoce
 
W pierwszych tygodniach października to słowo idealnie opisuje to, co działo się w naszych salach! Popatrzcie sami! W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Misie” i „Wiewiórki” uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywały zdrową przekąskę – sałatki i owocowe szaszłyki.
 
Powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch” jest nam wszystkim dobrze znane. Połączenie nauki z działaniem dzieci dają świetne rezultaty. Owocowa sałatka, szaszłyki owocowe, zabawy badawcze, doświadczenia.

W piękny jesienny piątek 29 września 2023 r. dzieci z grup "Liski" oraz "Pszczółki" wyposażone w skakanki, gumy do sportskakania, paletki oraz piłki udały się na boisko sportowo-rekreacyjne na stadionie OSiR 🤾‍♂️🤸‍♀️🏀🏈🏸🎾.
 
Na boisku dzieci mogły zagrać w piłkę nożną, koszykówkę, badmintona, ale również wziąć udział w wyścigu 🥇. Po zakończonych zmaganiach sportowych przeszliśmy na plac zabaw oraz siłownię.

W drodze powrotnej spacer przez las pozwolił odpocząć i zebrać siły na dalszy ciąg dnia🌲🌳.
Już planujemy kolejny aktywny dzień!

"Przez okno liść jesienny wpadł autumn leafs
i szepcze mi do ucha,
popatrz za oknem tańczy świat,
jesienna zawierucha."

To fragment jesiennej piosenki, i chociaż za oknem wciąż słonecznie i ciepło nastał Pierwszy Dzień Jesieni, a my przywitaliśmy go na sportowo!
 
Dzięki trenerom z Akademii Piłkarskiej Reissa wszystkie dzieci wzięły udział w treningu, na którym można było nie tylko poćwiczyć celowanie piłką do bramki, lecz także uczestniczyć w wielu zabawach rozwijających zwinność i szybkość.

W czerwcu grupa Jeżyków udała się na wycieczkę na wieś. Podczas wycieczki dzieci miały okazję z bliska zobaczyć, farmapogłaskać a nawet nakarmić różne zwierzęta- psa, króliki, kury oraz krowy. Odważni mogli też obejrzeć kolorowe ule, do których co chwilę wlatywały pracowite pszczółki. Przedszkolaki przypomniały sobie jak powstaje miód, oraz skąd w sklepach mamy mleko, a także do czego możemy je wykorzystać. Gospodarstwo, które odwiedziliśmy było też pełne przeróżnych sprzętów i maszyn które przyciągnęły uwagę szczególnie chłopców. Na zakończenie wycieczki dzieci w grupach wykonały prace plastyczne z łaciatymi krowami, aby następnie w sielskim otoczeniu wspólnie piknikować.

Dzieciństwo to czas, w którym wiele się dzieje. Dziecko poznaje świat, zdobywa doświadczenie i ma mnóstwo pytań. rodzinaSpędzając z nim czas, towarzysząc mu w najważniejszych dla niego momentach, choćby na przedstawieniu sprzedszkolnym, stajemy się częścią jego wspomnień. Sprawmy, by były to piękne wspomnienia.

Spędźmy ten czas wspólnie i aktywnie, a to zaprocentuje w przyszłości. Co dają dzieciom wycieczki?
Wycieczka wzbudza wśród dzieci pragnienie przeżycia przygody i spotkania z czymś nowym. Dostarcza wrażeń i wzruszeń, a jednocześnie staje się doskonałą konfrontacją książkowej wiedzy z otaczającą dziecko rzeczywistością.

Jak dawniej bawiły się dzieci? Jak spędzały czas? Takie pytania warto zadać sobie, kiedy patrzymy na bogate wystawy sportsklepów z certyfikowanymi zabawkami. Przed nami staje ogromny wybór klocków, gier, pojazdów, pluszaków, lalek, piłek. A nasi dziadkowie nie znali tego, a nasi pradziadkowie, nie widzieli telewizora, komputera, smartfona, nie w każdym domu była książka dla dzieci. A przecież dzieci jakoś organizowały sobie spotkania towarzyskie na podwórku, na łące, na polu, w lesie, w sadzie….

Okazuje się, że umiały urozmaicić zabawę. Znały mnóstwo zabaw, gier, piosenek, wyliczanek. Nie miały typowych zabawek, ale bogata wyobraźnia podpowiadała, co można wykorzystać, aby zabawa była nieprzeciętna i udana. W ramach programu Przedszkole Promujące Zdrowie dzieci z naszego przedszkola odbyły ciekawą „podróż w czasie” i mogły przekonać się jak niewiele potrzeba aby dobrze się bawić.

Zabawa pełni w życiu dziecka bardzo istotną rolę rozwojową. Jest kluczem do poznawania własnej osobowości, jezciała i otaczającego świata. Ważne, aby była działaniem pozbawionym przymusu, a jej celem było osiągnięcie przyjemności.  Co warto wiedzieć o zabawach dla dzieci, aby zapewnić dziecku optymalny rozwój nie tylko w żłobku lub przedszkolu, ale także podczas czasu spędzonego w domu? Zabawy dla dzieci można podzielić na kilka kategorii, których fundamentem jest wszechstronny rozwój malucha:

  • zabawy manipulacyjne

  • zabawy konstrukcyjne

  • zabawy ruchowe

  • zabawy badawcze

  • zabawy dydaktyczne

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Naturą malowane”:  ekotorba

I miejsce – Nikola Cytlak - Jeżyki
II miejsce – Martyna Strzyżewska, Bartosz Strzyżewski - Misie i Liski
III miejsce – Liliana Saja - Jeżyki
IV miejsce – Kamil Balcer - Biedronki
V miejsce – Liliana Łukaszewicz, Jeżyki

Wyróżnienia: Agata Grabowska, Zajączki; Bartłomiej Sawicki, Krasnoludki; Gabrysia Katona, Jeżyki;; Igor Stożek, Wiewiórki; Igor Zych, Zajączki; Jagna Stożek, Krasnoludki; Jakub Wiatrowski, Wiewiórki; Kamil Sikorski, Liski; Lea Siepak, Misie; Lena Putkowska, Zajączki, Leon Szpis, Wiewiórki; Liwia Kosiór, Wiewiórki; Maja Łuczak, Pszczółki; Natalia Wicher, Biedronka; Oskar Burdelski, Wiewiórki; Piotrek Czaczyk, Żabki; Piotrek Przyszlak, Liski; Rozalia Deja, Pszczółki; Zuzia Putkowska, Wiewiórki

12 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty świąteczne "Coś z niczego". stroikCelem było wykonanie ozdób świątecznych z wykorzystaniem naturalnego materiału. Rodzice i dzieci z zapałem tworzyli piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Były to: stroiki, choinki z patyków i gałązek, dekoracje z patyka i sznurka jutowego, zawieszki z szyszki i pomponików oraz z orzecha włoskiego i wstążeczki czy renifery z rolki po papierze toaletowym. Wspólna twórczość w atmosferze zabawy, zaangażowanie, przeżyte emocje, a zwłaszcza czas, który dzieci spędziły z rodzicami to bardzo cenne doświadczenie.

Zachęcamy do wykorzystania materiału przyrodniczego w tworzeniu ozdób świątecznych. Serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Z dumą pragniemy poinformować, że Przedszkole nr 6 im. Czerwonego Kapturka w Wągrowcu jako jedyne w powiecie pucharywągrowieckim oraz jedno z 19 placówek oświatowych w województwie wielkopolskim otrzymało Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie, nadanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. Koordynatorem projektu w naszym przedszkolu jest Pani Anna Czajka. Placówka spełnia wszystkie wymagane standardy do otrzymania tytułu, tworzy dobry klimat i warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci, promując zdrowy i aktywny styl życia zarówno wśród najmłodszych, jak i ich rodziców. Co więcej – integruje społeczność lokalną. Przyznanie tak wartościowego wyróżnienia to potwierdzenie, że nasze przedszkole pracuje zgodnie z modelem Przedszkola Promującego

Zdrowie oraz jest wyrazem uznania dla wysiłku całej społeczności przedszkolnej, realizującej wieloletnie i systematyczne działania w zakresie promocji zdrowia. To zaszczytne wyróżnienie zostało wręczone w Poznaniu podczas Wojewódzkiej Konferencji Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie, którą poprowadziła Karolina Adamska – wojewódzki koordynator sieci Szkół Promujących Zdrowie. Certyfikat odebrała Dyrektor Przedszkola Pani Violetta Giżycka.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu zorganizowała wystawę pt. „Królowie, królewny i księżniczki w baśniach” w booksramach Tygodnia Zakazanych Książek. Na przełomie września i października nasze przedszkolaki miały możliwość obejrzeć przepiękne scenografie, posłuchać ciekawych opowieści oraz utrwalić wiedzę dotyczącą znajomości takich baśni, jak: Królewna Śnieżka, Roszpunka, Śpiąca Królewna, Królowa Śniegu, a na koniec uczestniczyły w zajęciach gimnastycznych. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i brały udział w zajęciach przygotowanych przez Pracowników Biblioteki. Serdecznie dziękujemy za przemiłe spotkanie!