Grupa Krasnoludki wzięła udział w programie edukacyjnym ,,MAMO, TATO – co Wy na to?” z inicjatywy wspolna nauka Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poznaniu. Program ten skierowany jest do rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym 5-6 letnich. Celem programu jest m. in. podniesienie poziomu wiedzy rodziców na temat wybranych elementów rozwoju emocjonalnego, psychicznego i społecznego dzieci, ukształtowanie prawidłowych nawyków i umiejętności prozdrowotnych wśród dzieci, ich rodziców i opiekunów, zachęcenie do wspólnego spędzenia czasu w trakcie rozwiązywania zadań.

Przedszkolaki często podejmują różnego rodzaju wyzwania. Tym razem Krasnoludki oraz Biedronki doskonaliły swoje umiejętności kulinarne przygotowując ciasto babeczkiz owocami. Zadaniem dzieci było odczytanie przepisu, odmierzanie odpowiedniej ilości składników, mieszanie a także układanie owoców na cieście. Po wykonaniu ciasta przyszedł czas na sprzątanie, wyczekiwanie na efekt końcowy oraz degustację. Rezultatem naszych wspólnych działań było pięknie pachnące i przede wszystkim smaczne ciasto z jabłkami. Gorąco polecamy!


Tekst – Anna Czajka

 

 

Przedszkolaki wiedzą jak ważne jest w życiu dbanie o higienę osobistą,
dlatego na zajęciach „Biedronki” i „Krasnoludki” miały możliwość wykonania własnych
mydełek glicerynowych.
glicerynowe mydelka Do zrobienia mydełek potrzebne nam były następujące składniki: baza mydlana glicerynowa, olejki zapachowe, wazelina, barwniki spożywcze oraz różne kształty foremek.

 

Dzieci eksperymentowały z kolorami barwników spożywczych, wybierały kształty foremek oraz zapachy olejków takich jak pomarańczy, czerwonego winogrona, zielonego jabłuszka oraz cieszący się największym zainteresowaniem olejek o zapachu gumy balonowej. Efektem naszej pracy były mydełka, które nie tylko pięknie pachniały ale również pięknie wyglądały!

 

cztery miskiKażdy z nas wie, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne, bo przecież - w zdrowym ciele, zdrowy duch! Jak się okazuje - zdrowe, może również oznaczać smaczne. Udowodnili to nasi przedszkolacy, który wzięli udział w akcji "O zdrowie dbam, więc się zdrowo odżywiam!".

Dzieci wraz ze swoimi rodzicami przygotowały przepyszne, pełne witamin i kolorów posiłki. Smaczne koktajle owocowe, pełne warzyw kanapki z wesołymi uśmiechami, świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców, zdrowe ciasteczka z dodatkiem bakalii czy masła orzechowego, ciasta z owocami, a nawet ananasowe ludziki na talerzu, to wszystko to ich dzieła.

handsKażdy Rodzic zadaje sobie pytanie, jak właściwie wychowywać swoje dziecko? Z jakich metod czerpać? Jak postępować w sytuacjach trudnych?

W związku z tym, 26 lutego odbyły się w naszym Przedszkolu warsztaty dla rodziców pod hasłem "Kochać i wymagać - doskonalenie umiejętności wychowawczych rodziców". Warsztaty nie miały na celu podania złotego środka na "idealne wychowanie", gdyż taki nie istnieje, były raczej okazją do wspólnego dzielenia się doświadczeniami i próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie- Jakiego człowieka chcemy dziś wychować?

photo

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie fotograficznym „O zdrowie dbam więc się zdrowo odżywiam”.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu fotograficznego znajdują się w zamieszczonym poniżej pliku.

 

 

 Zasady konkursu fotograficznego              

ball

„Fikający zuch”

1. Gimnastykuj się codziennie,
Zobacz jakie to przyjemne

Ref.: W zdrowym ciele zdrowy duch,
Pokaż jaki z ciebie zuch.

2. Raz przysiady, raz podskoki,
Ręce w górę lub na boki.

art

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Choć niewiele latek mam, to o zdrowie swoje dbam!”.

Szczegółowe informacje dotyczące celów, zadań konkursowych, zasad uczestnictwa oraz ocen i nagród znajdują się w zamieszczonym poniżej pliku.

 

 

 Zasady konkursu plastycznego                        

bicepsy

W Przedszkolu nr 6 imienia Czerwonego Kapturka realizujemy program Przedszkole Promujące Zdrowie rekomendujący zdrowie tworząc warunki i podejmując działania, które sprzyjają:

  • zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola (dzieci, pracowników i rodziców dzieci),
  • podejmowaniu przez członków społeczności przedszkola aktualnie i w przyszłości działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.

Szczegółowe informacje dotyczące realizowanego programu oraz plan działań znajdują się w załączonych plikach.

Program Przedszkole Promujące Zdrowie                                                                                                        
     
Plan działań programu