cztery miskiKażdy z nas wie, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne, bo przecież - w zdrowym ciele, zdrowy duch! Jak się okazuje - zdrowe, może również oznaczać smaczne. Udowodnili to nasi przedszkolacy, który wzięli udział w akcji "O zdrowie dbam, więc się zdrowo odżywiam!".

Dzieci wraz ze swoimi rodzicami przygotowały przepyszne, pełne witamin i kolorów posiłki. Smaczne koktajle owocowe, pełne warzyw kanapki z wesołymi uśmiechami, świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców, zdrowe ciasteczka z dodatkiem bakalii czy masła orzechowego, ciasta z owocami, a nawet ananasowe ludziki na talerzu, to wszystko to ich dzieła.

handsKażdy Rodzic zadaje sobie pytanie, jak właściwie wychowywać swoje dziecko? Z jakich metod czerpać? Jak postępować w sytuacjach trudnych?

W związku z tym, 26 lutego odbyły się w naszym Przedszkolu warsztaty dla rodziców pod hasłem "Kochać i wymagać - doskonalenie umiejętności wychowawczych rodziców". Warsztaty nie miały na celu podania złotego środka na "idealne wychowanie", gdyż taki nie istnieje, były raczej okazją do wspólnego dzielenia się doświadczeniami i próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie- Jakiego człowieka chcemy dziś wychować?

photo

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie fotograficznym „O zdrowie dbam więc się zdrowo odżywiam”.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu fotograficznego znajdują się w zamieszczonym poniżej pliku.

 

 

 Zasady konkursu fotograficznego              

ball

„Fikający zuch”

1. Gimnastykuj się codziennie,
Zobacz jakie to przyjemne

Ref.: W zdrowym ciele zdrowy duch,
Pokaż jaki z ciebie zuch.

2. Raz przysiady, raz podskoki,
Ręce w górę lub na boki.

art

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Choć niewiele latek mam, to o zdrowie swoje dbam!”.

Szczegółowe informacje dotyczące celów, zadań konkursowych, zasad uczestnictwa oraz ocen i nagród znajdują się w zamieszczonym poniżej pliku.

 

 

 Zasady konkursu plastycznego                        

bicepsy

W Przedszkolu nr 6 imienia Czerwonego Kapturka realizujemy program Przedszkole Promujące Zdrowie rekomendujący zdrowie tworząc warunki i podejmując działania, które sprzyjają:

  • zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola (dzieci, pracowników i rodziców dzieci),
  • podejmowaniu przez członków społeczności przedszkola aktualnie i w przyszłości działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.

Szczegółowe informacje dotyczące realizowanego programu oraz plan działań znajdują się w załączonych plikach.

Program Przedszkole Promujące Zdrowie                                                                                                        
     
Plan działań programu