Grupa Krasnoludki wzięła udział w programie edukacyjnym ,,MAMO, TATO – co Wy na to?” z inicjatywy wspolna nauka Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poznaniu. Program ten skierowany jest do rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym 5-6 letnich. Celem programu jest m. in. podniesienie poziomu wiedzy rodziców na temat wybranych elementów rozwoju emocjonalnego, psychicznego i społecznego dzieci, ukształtowanie prawidłowych nawyków i umiejętności prozdrowotnych wśród dzieci, ich rodziców i opiekunów, zachęcenie do wspólnego spędzenia czasu w trakcie rozwiązywania zadań.

 

W ramach programu każdy przedszkolak otrzymał broszurę z informacjami dla rodziców oraz z zadaniami dla dzieci, odblask w kształcie puzzla oraz kolorowankę.

Podczas realizacji programu Krasnoludki poprzez zabawę poznały czym jest ,,zdrowy tryb życia”. Przedszkolaki dowiedziały się, jak zdrowo się odżywiać – tworzyły piramidę żywienia, dlaczego należy uprawiać sport – uczestniczyły w zabawach ruchowych, ćwiczeniach gimnastycznych, sportowych w sali i na świeżym powietrzu. Przedszkolaki przekonały się jak ważne jest w życiu dbanie o higienę osobistą i wykonały własne mydełka glicerynowe. Uczestniczyły w zajęciach o emocjach i sposobach radzenia sobie z nimi oraz w warsztatach kulinarnych.

Tekst – Anna Czajka