Dzieci z grupy „Zajączki” brały w tym roku szkolnym udział w programie Przedszkole Promujące Zdrowie. W ramach szkolenierealizacji tego programu m.in. poznawały zawody swoich Rodziców.

Tuż przed długim czerwcowym weekendem „Zajączki” wybrały się do Pietraka na zaproszenie Pani Ilony – mamy Lenki, pracownicy Hotelu Pietrak. Dzieci zwiedziły hotel i restaurację „od zaplecza”. Miały więc możliwość zobaczyć jak przygotowuje się salę bankietową na uroczystość weselną, ile pracy wymaga by sala była tak pięknie przystrojona. Dzieci zobaczyły jak przygotowuje się pokoje na przyjęcie gości, zajrzały do kuchni, gdzie krzątali się kucharze. Zajączki mogły zobaczyć na czym polega praca w recepcji, a nawet widziały jak działa monitoring w hotelu i restauracji. Zobaczyły najmniejszy i największy pokój hotelowy, sprawdziły czy miękkie są łóżka w Apartamencie Prezydenckim oraz zachwyciły się wystrojem Apartamentu dla Nowożeńców.

Prawdziwym hitem była wizyta w strefie relaksu, gdzie basen, jacuzzi i leżaki zachęcały do odpoczynku. Wycieczka była fantastycznie zorganizowana, kolejni pracownicy z ogromną wprawą opowiadali i pokazywali na czym polega ich codzienna praca. Wiele emocji wzbudziła przejażdżka windą, nie wszyscy się na nią zdecydowali. Bardzo dziękujemy Pani Menager Iwonie Rogackiej za tak wspaniałą organizację wycieczki, a Rodzicom Lenki - Państwu Putkowskim - za zasponsorowanie lodów, które były ukoronowaniem całej wyprawy. Lody zjedzone na tarasie z pięknym widokiem na nasze Jezioro Durowskie niewątpliwie spowodowały, że już zapachniały nam WAKACJE!

Tekst: Wioleta Urban