Jazda na rowerze sprzyja nie tylko ochronie środowiska, ale przede wszystkim rozwija tężyznę fizyczną, pozwala roweryna spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz przyczynia się do propagowania zdrowego trybu życia. To właśnie rower był głównym „bohaterem” programu „Zamiast komputera skorzystaj z rowera”.

Podczas realizacji programu przedszkolaki poznały budowę oraz wyposażenie rowera, obejrzały film edukacyjny na temat historii rowerów oraz zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Każda z grup przygotowała obrazkowy Kodeks Przedszkolnego Rowerzysty oraz plakaty promujące jazdę na rowerze, które zostały zaprezentowane w holu przedszkola. Przedszkolaki wzięły również udział w pogadance na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz nowoczesnych urządzeń technicznych.


Dla rodziców przygotowano artykuł na temat wpływu aktywności ruchowej na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym oraz zaproszono na spotkanie „Oglądam kiedy chcę – wpływ mass mediów na rozwój dziecka” przygotowane przez pedagoga specjalnego i neurologopedę z naszego przedszkola. Podsumowaniem programu było zorganizowanie rajdu rowerowego i pikniku do Ośrodka Edukacji Leśnej „U Króla”.

Tekst: Anna Czajka