parrotsDnia 12 listopada 2019 dzieci z grupy Misie poszły z wycieczką do sklepu zoologicznego. Tam na przedszkolaków czekała mama Marcysi, która oprowadziła wszystkich po sklepie.

Na wstępie dzieci poznały niezbędne przedmioty dla piesków: legowiska, obroże , smycze, karmę i przysmaki oraz środki do pielęgnacji. Pojawił się też kot - Prezes, rasy mericon, który ma 8 lat. Milusińscy chętnie pogłaskali wspaniałego kota. Dalej dzieci zobaczyły króliki karzełki i miniaturki, które tuliły się do siebie. Poznały zwyczaje królików i karmę dla nich. Przedszkolaki obserwowały także chomiki syryjskie i dżungarskie, które prowadzą nocny tryb życia.

Mama Marcysi uczuliła wszystkich, aby nie wkładać paluszków do klatek, bo chomiki lubią wszystko gryźć. Dzieci zaciekawiły akwaria z rybkami, którym przyglądały się z olbrzymim zainteresowaniem. Zauważyły też w dwóch szklanych naczyniach takie same ryby. Były to bojowniki - ryby, które nie mogą być razem, bo lubią żyć osobno. Dzieci podziwiały pływające welonki, a w innym akwarium zauważono wodne rośliny i glonojady, które czyszczą ścianki naczynia. W kąciku w klatce odzywała się papuga żako, która wabi się Czesiu i ma już 20 lat. Każdy z przedszkolaków mógł z bliska obserwować papugę, sposób jej poruszania i zachowania, oraz słuchały dźwięków przez nią wydawanych. Na pewno na długo w pamięci dzieci zostaną wrażenia z tej wycieczki.

Tekst - Wiesława Jabłkowska